Optužni predlog zbog zloupotrebe službenog položaja

Dana 15.05.2026. godine, Osnovno državno tužilaštvo u Bijelom Polju je nadležnom sudu podnijelo optužni predlog protiv okrivljenih A.S i D.L., zbog krivičnog djela zloupotreba službenog položaja iz čl. 416 st. 1 KZCG.

Naime, iz istog proizilazi, da su okrivljeni u svojstvu službenih lica u vremenskom periodu od 26.02.2024. godine do 12.07.2024. godine, u namjeri da pribave korist DOO „I“ Bijelo Polje, prekoračili granice svojih službenih ovlašćenja i time nanijeli štetu i teže povrijedili prava građana MZ „L“, na način što su bez zakonskog ovlašćenja sproveli postupak procjene uticaja na životnu sredinu u vezi projekta površinske eksploatacije tehničko – građevinskog kamena na lokaciji Poda u Bijelom Polju, za koje projekte, odobrenja i poslove zaštite životne sredine je nadležna Agencija za zaštitu životne sredine.

OSNOVNO DRŽAVNO TUŽILAŠTVO BIJELO POLJE