Osnovni sud u Bijelom Polju potvrdio je optužnicu koju je Osnovno državno tužilaštvo u Bijelom Polju podiglo protiv jednog fizičkog lica.
Optužnica je podignuta zbog postojanja osnovane sumnje da je okrivljeni u periodu od 10.03.2021. godine do kraja 2022. godine, kao komisionar po Ugovoru o komisionoj prodaji sa privrednim društvom DOO O. iz Bijelog Polja, zloupotrijebio data mu ovlašćenja i ukazano povjerenje, na način što je od oštećenog privrednog društva preuzimao robu radi dalje isporuke kupcima, koju nije isporučivao kupcima označenim na računima i otpremnicama, niti je novac pribavljen prodajom robe razduživao i uplaćivao na račun komitenta, već je robu i novac zadržavao za sebe, na koji način je sebi pribavio protivpravnu imovinsku korist u ukupnom iznosu od 23.286,20€.
OSNOVNO DRŽAVNO TUŽILAŠTVO BIJELO POLJE
* Svim korisnicima koji prenose ili preuzimaju objavljenu informaciju o predmetima u kojima su lica prijavljena, osumnjičena, okrivljena ili optužena za krivična djela Osnovno državno tužilaštvo u Bijelom Polju ukazuje na pretpostavku nevinosti predviđenu Ustavom Crne Gore i Zakonikom o krivičnom postupku, koja podrazumjeva da se svako smatra nevinim dok se njegova krivica ne utvrdi pravosnažnom odlukom Suda.